Garez.Org | Hack Forum - Hacker Sitesi - Warez Forum - Crack Forum - Leak Nulled Forum
Neler yeni

Windows 10 Hatasında Tanınmayan USB Aygıtını Düzeltmenin En İyi 6 Yolu

Gizli içerikleri görüntülemek için konulara random / anlamsız mesaj yazmak ban sebebidir!

Darkinc

GAREZ
Yönetici
Garez Yönetim
Katılım
22 Kas 2021
Mesajlar
964
Tepkime puanı
1,367
Puanları
7

Windows 10 Hatasında Tanınmayan USB Aygıtını Düzeltmenin En İyi 6 Yolu


USB sorunları Windows 10'da nispeten yaygındır. USB aygıtının Windows 10 bilgisayarlarda tanınmamasının arkasında farklı nedenler olabileceğinden, son derece kafa karıştırıcıdırlar. Windows 10'da USB aygıtı algılanmadı veya çalışma hatası alıyorsanız, sorunu gidermek için okumaya devam edin.

Bir USB cihazı günlük hayatımızda çok yardımcı olur. Çoğunlukla farklı aygıtlar arasında veri depolamak ve aktarmak için kullanılır, ancak önyüklenebilir ortam olarak da kullanılabilir. Windows 10'un USB'yi algılamaması, bozuk sabit sürücü, güncel olmayan sürücüler, ölü USB bağlantı noktaları vb. gibi farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Can sıkıcı sorunu çözelim.

Windows Hatasında Tanınmayan USB Aygıtını Düzeltin

Windows 10'da USB aygıtı sorununu çözmenin yollarını gösterelim..

1. Windowd 10'u yeniden başlatın

Bazen, basit bir cihazın yeniden başlatılması, tanınmayan bir USB hatasını düzeltebilir. USB aygıtını fişten çekin, birkaç dakika bekleyin ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. USB cihazınızı tekrar takın.

restart-PC.jpg


Çoğu algılanmayan USB aygıtı için genellikle yanlış bir şey yoktur. Bilgisayarın yeniden başlatılması sorunu çözebilir. Bu, USB bağlantı noktaları da dahil olmak üzere tüm bilgisayar donanımının bağlı olduğu anakartı yeniden başlatmak içindir. Anakartın yeniden başlatılması genellikle dış aygıtlar için geçici olarak yetersiz güç kaynağı sorununun çözülmesine yardımcı olur.

1. Bilgisayarınızın fişini prizden çeken kaynağından bilgisayarınızın gücünü kesin.

2. Bilgisayarı birkaç dakika yalnız bırakın ve ardından yeniden başlatmak için duvardaki prize yeniden takın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve USB aygıtı sorununun çözülüp çözülmediğine bakın.

2. USB Sürücülerini Güncelleyin

Windows 10'un USB aygıtlarını algılamaması, aygıttaki güncel olmayan sürücülerden de kaynaklanabilir. Aygıt Yöneticisini kullanarak aygıttaki USB sürücülerini kolayca güncelleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip et.

1. Cihazınızda Windows tuşuna basın ve Cihaz Yöneticisini arayın.

2. Enter'a basın ve Aygıt Yöneticisi menüsünü açın.

open-device-manager.jpg


3. Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri altında USB sürücülerini bulun ve Sürücüyü güncelle seçeneğini seçmek için sağ tıklayın ve aygıtın web'den mevcut en son sürücüleri indirmesine izin verin.

update-drivers.jpg

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve USB aygıtını Windows makinesine yeniden bağlamayı deneyin.

3. Diğer USB Aygıtlarını Takın

Aynı bilgisayara çok fazla USB aygıtı bağlıysa, USB aygıtlarının Windows 10 bilgisayarlar tarafından tanınmamasına neden olan bir çakışma oluşturabilir.

Cihazlar arasında olası bir çakışmayı önlemek için fare ve klavye gibi diğer USB cihazlarının bağlantısını kesmeniz ve kullanmayı düşündüğünüz cihazın çalışıp çalışmadığına bakmanız önerilir.

Bir USB cihazı bağlamak için Type-C dongle kullanıyorsanız, yüksek kaliteli olduğundan ve sorunsuz çalıştığından emin olun.

4. USB Kök Hub'ını Düzeltin

USB kök hub, bilgisayarınıza birden çok USB aygıtı bağlamanıza izin veren yazılım sürücüsüdür. Çoğu bilgisayarda, verileri birden çok cihaz arasında paylaşmak için birden çok kök hub bulunur. Bilgisayarın USB sürücü algılayamaması sorununu gidermek için USB kök hub'ını kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımlardan geçin.

1. Windows tuşuna basın ve tekrar Aygıt Yöneticisi'ni arayın ve açın . Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri seçeneğini bulun ve genişletmek için tek tıklayın.

2. Bu kategoride USB Kök Hub seçeneğini bulun . Sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin .

3. Go Güç Yönetimi sekmesi ve 'işaretini kaldırın bilgisayar gücünden tasarruf etmek bu aygıtı kapatmasına izin ver ' seçeneğini. Ardından değişikliğinizi kaydetmek için Tamam'ı tıklayın .

power-management-in-windows-10.jpg

5. USB Seçici Askıya Alma Ayarlarını Özelleştirin

Windows 10 hub sürücüsü USB'yi otomatik olarak askıya alırsa, USB aygıtını Windows makinesi tarafından tanımanın bir yolu yoktur. Gerekli değişiklikleri yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Windows simgesine sağ tıklayın ve Güç Seçenekleri öğesine tıklayın .

2. Bir güç planı seçin veya özelleştirin pencerelerinde, Plan ayarını değiştir öğesine tıklayın .3. yılında Düzenleme Planı Ayarları penceresine tıklayın Gelişmiş güç ayarlarını.

4. yılında Güç Seçenekleri penceresinde, bulmak ve genişletmek USB ayarlarını , genişletmek USB seçici askıya hem ayarlarını ve devre dışı Pilde ve Prize takılı ayarlarla.5. Ardından , ayarları kaydetmek için Uygula ve Tamam'a tıklayın .

6. Windows 10'u Güncelleyin

Windows'un USB aygıtlarını algılamaması, son Windows 10 güncellemesindeki bir aksaklıktan kaynaklanıyor olabilir . Ne de olsa Microsoft, kullanıcılara kaliteli güncellemeler sunmakla tanınmaz. Neyse ki, yazılım devi bu tür sorunları hızlı bir şekilde çözüyor. Windows Ayarları (Windows tuşu+I) > Güncelleme ve Güvenlik'e gidin ve işletim sistemini mevcut en son sürüme güncelleyin.

 
Üst Alt