Garez.Org | Hack Forum - Hacker Sitesi - Warez Forum - Crack Forum - Leak Nulled Forum
Neler yeni

Metin2 Server Kurmadan Önce Ve Kurduktan Sonra Yapmanız Gerekenler

Gizli içerikleri görüntülemek için konulara random / anlamsız mesaj yazmak ban sebebidir!

Darkinc

GAREZ
Yönetici
Garez Yönetim
Katılım
22 Kas 2021
Mesajlar
965
Tepkime puanı
1,596
Puanları
7
1) Server Adı:


İlk Olarak Server Adı Bulmanız Gereklidir.

Server Adı Önceden Kullanılmaması Gerekir

Örnek: Mesela Herhangi Bir İsim Buldunuz Mesela KralMt2 Google'a Arattığımızda Binlerce Server Çıktı Birde Siz Öyle Yaparsanız Büyük İhtimal Öyle Bir Server Varsa Sizinkinle Çakışacak Yoksada Önceden Başka Bir Server'ın Adı Olduğu İçin Sizin Serverdan Ziyade Çok Eskiden Kurulanlar KralMt2 Hakkında Video Resim vb. Şeyler Çıkacak.

Sizin Yapmanız Gereken İlk Önce Bulduğunuz Server'ı Google dan aratın Çıkmazsa
Kullanabilirsiniz.2) Güvenilir ,Tavsiye Edilen Bilişim Bulmak:


Biliyosunuz Ki Günümüzde Dolandırıcılık Çok Yaygın Dolandırılmak İstemiyorsanız Güvenilir Bilişim

Bulmanız Gerekir.

Tabi Bu Konuda Çok Seçici Olmanız Gerekir Mesela İlk Önce
Metin2 Vps-Dedicated ( Game Hosting )


Bölümünden Bütçenize Göre Bir Bilişim Bulun Ve O Bilişim Hakkında Araştırma Yapın. Daha Çok Uzun

Süre Hizmet Veren Bilişimleri Tercih Edin. Diyelim Bilişimi Buldunuz. Daha Sonra ForumdaNasıl Bilirsiniz?


Bölümünden Üyelere Firma Hakkında Düşüncelerini Sorabilirsiniz daha Sonrada


Metin2 Vps-Dedicated Şikayetleri


Bölümünden Firma İle İlgili Şikayet Konusu Varmı Diye Göz Atabilirsiniz.

Fakat Bilişim Seçmekte Zorlanıyorsanız
Metin2 Vps-Dedicated Arıyorum Bölümüne Bakın.

3) Server Files Türünü Seçmek:


Server Files Türünü Seçmek Çok Önemlidir. Daha Server'ı Açmadan Karar Vermeniz Gerekir. Vs'lik - Emek(zor) - Yada Orta Seviye Files Seçip Bir daha Hiç Değiştirmemeniz Gerekir Çünkü Server Files Değişirse Oyuncu Durmaz.


Files'ı Kolay Yaparsanız Sürekli Reklam Yapmanız Gerekir Aslında Tüm Fileslarda Yapmanız Gerekir Ama Kolayda Daha Fazla Lazım Çünkü Oyuncular Pek Emek Harcamıyor. Sadece Efsun Botunla İtem Yapıp Vs Atıyorlar Canları Sıkılıncada Giderler O Yüzden Lonca Turnuvası Gibi Etkinlikler Yapıp Oyuncuları Tutabilirsiniz.

Emek Yaparsanız Adamlar İtem Yapmaya Uğraşmışlar Kolay Kolay Gitmezler.
Fakat Emek Files'ın DezAvantajı Oyuncular Köyde Pek Durmazlar Çoğu Kasılır O Yüzden de Köy Boş Gözükür Sabırlı Olmanız Gerekir.


Orta Yaparsanız (Genelde Tercih Edilmiyor) NPC'ye Çelik , Yarı İnsani, Zehir Kılıçları gibİ İtemler Bulundurmayın Bu Sayede Onlar Düşürmeye Çalışır Yarı-Emek Gibi Bişey Olur Hem Köy Biraz Dolu Gözükür Hem de İtem Düşürmeye Uğraşırlar4) Files Kontrolü:


Server'ı Aldınız Bilgiler Elinizde Files'ı Seçtiniz Sıra Oyunu Kontrol Etmekte.

İlk Önce Harita, Işınlanma Yüzüğü , Şebnemler , Efsun Oranları , Pelerin vb. Şeyleri

Kontrol Etmelisiniz. Buz Zindanı Örümcek Zindanı Gibi Yerlere Yüzükle Işınlanıp Bug vb.

Sorun Varmı Şebnemler Özellik Ekliyormu Pelerin Çalışıyormu Efsunlar İstediğiniz

Orandamı Diye Kontrol Ediniz. Npc'lere De Bakmaya Unutmayınız Eksik İtem Varsa Daha

Açmadan Halledin Ki 10 Kere Reboot Atmaya Uğraşmayın Sonra Oyunculara Mahcup Olmayın.
5) Reklam ( Oyuncu Toplama) :


İşin En Önemli Yanına Geldik Oyuncu Toplama Biliyorsunuz Oyuncu Olmadan
Server Bir İşe Yaramaz. Reklam ile Oyunculara Serverinizi Tanıtmanız Gerekir.


İlk Önce Server'ınıza Facebook Sayfası Açmakla Başlayabilirsiniz. Biliyosunuz Artık Tanıtımlarda Sosyal Paylaşım
Önemli Rol Oynuyor Orada Server Hakkında Duyuru Yapabilirsiniz.


Server'ınızın
Com,Net yada Org. Uzantılı Olması Lazım Oyununuza Profesyonellik Katmış Olursunuz Zaten Subdomain Yani kralmt2.dasdasdBilişim.com Gibi Sitelerin Yüksek Oranda Oyuncu Toplaması Pek Mümkün Olmuyor.Sitenizin En Azından Bir Amatör Logosu Olması Gerek Zaten google'a Metin2 Logo Yapımı yazıp Yada Forumda Biraz Arayıp Bulursunuz.

Logo Tamam Sitenizde Logonuz Yoksa Ve Ekleme İmkanınız Varsa Yaptıgınız Logoyu Üst Kısıma Ekleyiniz.

Daha Sonra Google Görsellerden Metin2 Arka Plan Yada Metin2 Wallpaper Yazıp Boş Bir Metin2 Arka Plan Resmi Bulun Ve Logonuzu Uygun Bir Yere Yerleştirin. Sonra Onu Facebook Kapak Fotograf Boyutunda Kesin ve Facebook Kapak Fotografı Yapın

Logonuz Facebook Sayfanıza Profil Fotografı Sığarsa Profil Fotosu Yapabilirsiniz.Reklamı Nasıl Nerde Yapıcaz?

Reklamı Bildiğiniz Bulduğunuz Bütün Sitelerde Yapacağız Tabi İlk Olarak Reklam Konusunu Yapmamız Lazım.


Reklam Konusunu İlgi Çekici Resimlerle Özen Göstererek Hazırlayınız.
Hiç Reklam Konusu Hazırlamadım Nasıl Yapıcam Derseniz Forumda Metin2 Private Server Tanıtımları Konusundan Örneklere Bakıp İnceleyin Kafanızda Az Çok Bişey Oluşacak.

Server'ınızın Videosunu Yapabilirseniz 1 Adım Önde Başlarsanız Tabi Sadece Fotoğraf Çekip Slayt Şeklinde Yapmayın İnternetten Araştırın Size Zor Gelebilir Ama Aslında Görüldüğü Gibi Değildir. Pro Vegas Programıyla Basit Bir İntro Yapabilirsiniz İnternettende Birkaç Metin2 vs , lonca, Event Videosu Bulup Koyarsanız Videonuz Hazırdır.

Sıra Geldi Tanıtım Konumuzu Hangi Sitelerde Yayınlayacağımıza

1) Facebook'a Server'ınız İle ilgili Bir Fotoğraf Atıp Metin2 ile İlgilenen Arkadaşlarınızı o Fotoğrafa Etiketleyiniz Bu Sayede Arkadaşlarınızın Metin2 Oynayan Arkadaşlarıda Görebilecekler.

2) Turkmmo Gibi Metin2 Forumlarında Tanıtım Konumuzu Yayınlayıp Güncel Tutmak.

3) Ne Kadar Bildiğiniz Metin2 Siteleri Varsa Konumuzu Yayınlayıp Oy Verip Üstte Tutmaya Çalışıcaz Bunun İçinde Banner Kodunu Alıp Sitenize Ekleyebilirsiniz.

4) Eğer Diyosanız Ben Büyük Düşünüyorum Para Sıkıntı Değil o Zaman Turkmmo Gibi Forumlarda Para İle Banner, Sabit Konu Vb. Olarak Reklam Verebilirsiniz.


5) Para İle Facebook'tada Sayfanızı Tanıtabilirsiniz Buda Oyuncu Gelmesi İçin Yardımcı Olacaktır
.
6) Oyun Yönetimi :


Oyun Yönetimi Ne Kadar Kolay Gözükse de Aslında Zordur. Hele Oyuncularda Samimi Olursa İşiniz Zorlaşır
.


Oyuncularla Başa Çıkabilmek İçin Kurallar Koyman Gerekli.


Küfür, Bug Gibi Durumlarda Önce Uyarı Tekrarlanması Şeklinde Birkaç gün Ban Koyabilirsiniz.


Eğer Serverinizde Hile Koruması Yoksa Ban İçin Bişeyler Ayarlamanız Lazım


Etkinlikler Yapmalısınız. Biliyosunuz Ki Server'ların Vazgeçilmezi Eventler Haftada Birkaç Defa Özellikle Hafta Sonları

Event, Turnuva Vb. Etkinlikler Yapabilirsiniz.

Oyunda Kesinlikle Herkese Eşit Davranmanız Gerekir Mesela Server Yeni Açıldı Ve Emek Server Daha Açılalı 2 Gün Olmuş Siz Arkadaşınıza +9 Zehir +9 Mavi Çelik Vb. İtemler Verirseniz Zaten Oyuncular O Server'da Durmazlar Ona Göre Önlem Almalısınız.

Oyuncularla Asla Samimi İçli Dışlı Olmayın Samimiden Kastım Tabiki Oyunculara İyi Cana Yakın Davranacaksınız ama Oyuncuların Tepenize Çıkmasına İzin Vermeyeceksiniz. Mesela Oyuncular GM pm at Gm önemli Bişey dicem GM öyle oldu GM böyle Oldu Diye Yazarlarsa Sakın PM atmayın Görseniz Bile Aldırmayın Bunu Çözüm Olarak Serverda Bizimle İletişim Kurmak İçin Facebook Adresimiz :fb.com/kralmt2 Veya Skype Varsa Skype : Kralmt2 den Bize Ulaşıp Soru Ve Önerilerinizi Bana İletin Yazıp Duyuru Yapabilirsiniz.


Server ile İlgili Karşılaştığınız Sorunları Bilişiminize Danışın Ama Bilişim Size Cevap Vermiyor Ve Kısa Süre İçinde Sorunun Çözülmesi Gerekiyorsa Forumda Metin2 Pvp Soru-Cevap Bölümüne Sorunla İlgili Konu Açıp Sorununuzun Ne Olduğunu Ayrıntılı Şekilde Anlatabilirsiniz.


7) Online Market (İtem Satışı):


İtem Satışını 2 Şekilde Yapabilirsiniz.
1)Editli (Efsunlu)


2)Editsiz (Efsunsuz)


Size Önerim Server'ınız Belirli Bir Online Kitleye Ulaşmadan Satış Yapmayın İlk Önce Biraz Bekleyin 1 2 hafta Serverda Bir 40 50Kişi Olsun Daha Sonra Satış Yapın.


Eğer Serverda Edit Satışı Yapacaksanız Tanıtım Konunuzda Server Editsizdir Yazmayın Edit Varsa Var Yazın Ama Editli Yapınca Oyuncu Gelmez Editsiz Demeliyim Diyosanız Hiçbir şey Demeden Belirli Bir Süre Bekleyip Sonradan Edit Satışı Yapın Ki Oyuncuların Gözünde Yalancı Olarak Gözükmeyin.
Editsiz Satış Yapmak İstiyorsanız En İyi Yöntem Server'ınızın Emek Yapmanız. Bu Sayede Marketinizde Efsunsuz İç İtemler Çelik Zırhı , Mavi Çelik Zırhları , Zehir , Triton , Yarı İnsan Gibi Zor Düşen İtemleri Markette Satabilirsiniz Bu Şekilde Hem Oyuncular Eşit Olur Hemde Elinize Bir Miktar Para Geçmiş Olur.
8) Server Koruma Ve Güvenlik:


Server'ınızı Hilelerden Korumak İçin Hackshield Otopack Vb. Yazılımlar Kullanmanız Gerekmektedir. Bazı Bilişimler Kendileri Server'ın Yanında Kurup Veriyorlar Ama Vermezlerse Tabiki Tek Seferlik Ödeme İle Server'ınıza Hackshield Kesinlikle Kurdurtmanız Gerekir. Mesela Bu İşi Yapan En Tanınan Firma Karacabay Yazılım dır.


Korumadan Kastım Sadece Server İçin Hile Falan Değil Server Bilgilerinizi de Korumanız Lazım. Mesela Putty Navicat Şifreleri Kolay Ve Aynı Olmamalıdır Uzun Ve Zor Birşey Yapmalısınız. Tabiki Bu İş Sadece Şifreyi Zor Koymakla Bitmiyor Bilgisayarınızda Antivirüs Programı Yoksa Yüklemeniz Gerekir Ve İndirdiğiniz Her Dosyayı Kullanmadan Önce Taramalısınız.


Size Tavsiyem Bilgilerinizi Hiç Kimseyle Paylaşmayın Mesela GM alımı Yapmışsınızdır Fakat Adam Sizden Server Bilgilerini İsteyebilir Server la Sıkıntı Yaşar Sorunu Çözemezsiniz Sakın Vermeyin Gerekirse GM Alımı Yapmayın. Bir Sıkıntınız Olursa Kendiniz Çözmeye Çalışın Yukarıda Söylediğim Gibi Herhangi Bir Hatayı Çözemezseniz GM Almak Yerine Forumda Metin2 Pvp Soru-Cevap Bölümüne Konu Açın Hatta Tanımadığınız Kişileri GM Yapmayınız Yakın Çevrenizde Bu İşten Anlayan Güvenilir Arkadaşlarınızı Yapmanız Daha Mantıklı Server Bilgilerini Vermeyi Geçtim GM'de Çok Önemlidir Hiç Bir Şeyden Anlamayan Bir GM Bulursanız Oyunculara Sataşır, İkide Bir Gözüküp Durur, Oyuncuları Rahatsız Eder, Falan Filan Daha Birçok Şey Başınıza Gelebilir O Yüzden GM' i Doğru Seçmelisiniz.

 
Üst Alt